Wiktor Rup ukończył studia na kierunku Informatyka z wynikiem bardzo dobrym i otrzymał tytuł zawodowy magister inżynier.

Kilka słów od naszego absolwenta:

W mojej pracy dyplomowej pod tytułem "Analiza wykorzystania wzorców architektonicznych w systemach opartych o mikroserwisy" skupiłem się na badaniu i wykorzystaniu wzorców architektonicznych w projektowaniu systemów opartych na mikroserwisach. W pracy dokonałem przeglądu literatury na temat wzorców architektonicznych i zaproponowałem wykorzystanie ich w projektowaniu systemów opartych o mikroserwisy. Jednym z najciekawszych aspektów mojej pracy była analiza porównawcza różnych wzorców architektonicznych i ich wpływu na jakość i skalowalność systemów opartych o mikroserwisy.

Wykorzystałem również przykłady praktyczne z zastosowaniem wzorców architektonicznych w rzeczywistych systemach opartych o mikroserwisy, co pozwoliło na weryfikację proponowanych przez mnie rozwiązań. Jako część pracy, zaprojektowałem i zaimplementowałem prototyp systemu opartego o mikroserwisy z wykorzystaniem wybranych wzorców architektonicznych. W rezultacie, moja praca dyplomowa wnosi wkład w dziedzinie projektowania systemów opartych o mikroserwisy, a przeanalizowane rozwiązania wzorców projektowych mogą zostać wykorzystane w praktyce.

Uczelnia oraz umiejętności, które zdobyłem podczas studiów, stanowią kluczową rolę w mojej karierze zawodowej. Podczas studiów zdobyłem nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również umiejętności praktyczne z obszarów technicznych mi wcześniej nie znanych. Dzięki zdobytym umiejętnościom i doświadczeniu, mam szansę aplikować na ciekawe i wymagające stanowiska w branży IT. Dodatkowo, program studiów pozwolił mi poznać zupełnie nowe technologie, dzięki czemu jestem w stanie dostosować się do szybko zmieniającego się środowiska IT i zaoferować wartość dodaną dla mojego pracodawcy.

Od kilku lat zawodowo rozwijam się w kierunkach programistycznych oraz architektury oprogramowania. Obecnie pracuję jako programista w jednej z instytucji finansowych, gdzie zajmuję się projektowaniem i implementacją systemów bankowych. Branża finansowa jest bardzo regulowana, należy działać zgodnie z przepisami oraz politykami bezpieczeństwa, co wymaga dokładności i rzetelności w pracy. Obecna firma daje mi wiele możliwości rozwoju. Uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach branżowych pozwala poznać najnowsze trendy i technologie w dziedzinie IT. W przyszłości chciałbym pracować w projektach, które wykorzystują sztuczną inteligencję, big data i chmury obliczeniowe. Chciałbym kontynuować pracę w międzynarodowym środowisku, aby zdobywać doświadczenia w pracy z ludźmi z różnych krajów oraz w różnych kulturach.