Alicja Reniewicz ukończyła studia na kierunku Informatyka Stosowana z wynikiem celującym i otrzymała tytuł zawodowy magister inżynier.
Kilka słów od naszego absolwenta:
Od ponad 5 lat pracuję jako programistka języka Java, tworzę części serwerowe aplikacji związanych z obszarem obliczeń chmurowych. W poprzednim projekcie opracowywałam także część kliencką systemu, wykorzystując technologię Angular, jak również prezentowałam stworzoną przez firmę platformę na konferencjach naukowych. Aktualnie jestem liderem zespołu.
Studia na kierunku Informatyka Stosowana ze specjalnością Inżynieria Oprogramowania pozwoliły mi na zdobycie nie tylko umiejętności ściśle technicznych, ale także tych związanych z planowaniem zadań, czy kierowaniem pracami nad tworzeniem oprogramowania, co okazało się niezwykle przydatne na mojej obecnej pozycji. Dzięki wybraniu studiów magisterskich w Ośrodku Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej zyskałam możliwość rozwoju zawodowego w pełnym wymiarze godzin przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy z dziedziny oprogramowania.
Projekty, w których uczestniczyłam od początku dotyczyły obliczeń przeprowadzanych w chmurze a przede wszystkich ich optymalizacji pod kątem kosztów przy jednoczesnych zachowaniu zadowalającej wydajności utrzymywanych środowisk. Poznając rynek chmurowy, który w ostatniej dekadzie zanotował znaczący wzrost popularności, zauważyłam, że brakuje na nim aplikacji pozwalającej na wygodne zarządzanie zasobami chmurowymi pochodzącycmi od wielu dostawców. Postanowiłam stworzyć ją w ramach pracy magisterskiej. W ten sposób, przy użyciu języka Java i frameworka Spring oraz Angulara, powstała Platforma do jednolitego zarządzania zasobami chmurowymi w środowisku multicloud. Pozwala ona na tworzenie, ciągłe monitorowanie, zatrzymywanie, ponowne uruchamianie a także usuwanie maszyn wirtualnych utrzymywanych u różnych dostawców. Istotną funkcjonalność stanowi możliwość porównywania (zarówno parametrów technicznych jak i ceny) oraz zakupu ofert z różnych chmur, dzięki zgromadzeniu ich w jednym miejscu. Architekturę aplikacji zaprojektowałam w sposób, który pozwala na jej wygodny rozwój - dodanie wsparcia dla kolejnych usług oraz dostawców.