Najlepsi absolwenci 2025
Adam Kwiatkowski ukończył studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja z wynikiem celującym i otrzymał tytuł zawodowy: inżynier.
Data publikacji: 03.04.2025
Kilka słów od naszego absolwenta:
Od kilkunastu lat pracuję jako programista .NET w firmie telekomunikacyjnej. Wcześniej zajmowałem się również programowaniem baz danych oraz analizą danych. Ukończone przeze mnie studia inżynierskie na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, specjalność Inżynieria Komputerowa, pozwoliły mi lepiej zrozumieć zagadnienia istotne w pracy informatyka.
W ramach pracy dyplomowej pt. „Generowanie map głębi z obrazów dwuwymiarowych i ich wizualizacja wybranymi metodami”, realizowanej pod kierunkiem doktora Marka Sutkowskiego, przygotowałem model sztucznej sieci neuronowej służący do przewidywania głębi na podstawie pojedynczych zdjęć dwuwymiarowych. Model ten określa odległość od obserwatora do obiektów na scenie i może być wykorzystywany np. w nawigacji autonomicznych pojazdów. W pracy zastosowałem autorskie rozwiązania, dzięki którym model osiągnął pod pewnymi względami lepszą skuteczność niż popularne modele estymacji głębi (takie jak ZoeDepth czy MiDaS).
Daniel Węgrzynowski ukończył studia na kierunku Informatyka Stosowana z wynikiem bardzo dobry i otrzymał tytuł zawodowy: magister inżynier.
Data publikacji: 27.03.2025
Kilka słów od naszego absolwenta:
Mam na imię Daniel, ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Automatyki i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Już w trakcie studiów inżynierskich rozpocząłem pracę jako R&D Embedded Engineer, co pozwoliło mi od samego początku łączyć teoretyczną wiedzę z praktyką. Obecnie pracuję w jednej z czołowych globalnych firm zajmujących się elektroniką i automatyką, specjalizując się w sektorze elektromobilności. W ramach zespołu rozwijamy sprzęt, oprogramowanie wbudowane oraz wyżej poziomowe aplikacje, które umożliwiają kompleksowe testowanie ładowarek do pojazdów elektrycznych na poziomie całej organizacji. Dodatkowo, współtworzony przeze mnie system jest wykorzystywany przez zespół odpowiedzialny za automatyzację testów. W swojej pracy zawodowej koncentruję się głównie na programowaniu mikrokontrolerów, w tym STM32, zarówno w środowiskach bare-metal, jak i z wykorzystaniem systemów operacyjnych czasu rzeczywistego. Codziennie stawiam czoła nowym wyzwaniom związanym z wydajnością, optymalizacją i niezawodnością oprogramowania osadzonego w systemach wbudowanych.
Studia magisterskie umożliwiły mi dalszy rozwój i poszerzenie wiedzy, szczególnie w obszarach zarządzania projektami IT, planowania pracy zespołów programistycznych oraz nowoczesnych metodologii inżynierii oprogramowania.